Tradycyjnie, na zabawie choinkowej nie mogło zabraknąć Mikołaja. Zapewne była to bardzo wyczerpująca rola, ale Mikołaj sprostał niełatwemu wyzwaniu i dał z siebie wszystko. Obdarował każde dziecko upominkiem, a każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Starsi uczniowie musieli się zadowolić pizzą i kebabem. Wszyscy wspaniale się bawili.
Zabawa choinkowa klas I-III i IV-VIII
- 229
Osieckie Jasełka 2024
18 grudnia na hali sportowej naszej szkoły odbyły się Osieckie Jasełka 2024. Była to środowiskowa uroczystość, która zgromadziła nie tylko nauczycieli i uczniów naszej szkoły, ale także wielu rodziców oraz zaproszonych gości. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój – tym razem w tonie żartobliwym. Na scenie oprócz uczniów wystąpili nauczyciele. Próby z uczniami i nauczycielami toczyły się oddzielnie, ponieważ występ nauczycieli był pilnie strzeżoną tajemnicą nie tylko przed uczniami, ale nawet przed uczniami-aktorami, którzy dopiero na ostatnich próbach dowiedzieli się, że będą występować razem z nauczycielami. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem aktorów i widzów oraz wizytą Świętego Mikołaja. Przed jasełkami odbył się kiermasz ozdób świątecznych, a po jasełkach poczęstunek. * Do zespołu organizującego należeli: Wanda Cieciuch, Jolanta Burek, Andrzej Burek, Oksana Wajda, Wasyl Wajda, Marta Żach. Ale w jasełka byli zaangażowani wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły – niektórzy z nich występowali jako aktorzy, inni śpiewali w chórze, a jeszcze inni przygotowywali wystrój lub pomagali w organizacji.
172
Wigilia w klasie II b
- 1
Warsztaty artystyczne w klasie 5B
Uczniowie klasy 5 b wzięli udział w warsztatach artystycznych, w trakcie których poznali proces tworzenia aniołków z masy solnej oraz własnoręcznie wykonali skrzydlatą figurkę. Dzieci przeszły wszystkie etapy twórczego procesu: robienia masy solnej, projektowania i lepienia figurek, ich suszenia, ozdabiania, lakierowania i pakowania. * Celem zajęć było rozbudzenie twórczej inicjatywy dzieci, pomysłowości, wyobraźni, wiary we własne możliwości, rozwój drobnej motoryki. Uczniowie doświadczyli radość tworzenia i satysfakcji z efektów własnej pracy oraz przyjemność obdarowania, gdyż większość uczestników warsztatów postanowiła dać własnoręcznie wykonane dzieła swoim bliskim w prezencie na Święta Bożego Narodzenia. * Warsztaty poprowadziła wychowawczyni klasy 5b Oksana Wajda.
11
Z wizytą u Króla Jana
4 grudnia 2024 uczniowie klasy 5a i 6b odwiedzili Wilanów, w którym znajduje się barokowa rezydencja Króla Jana III Sobieskiego z wspaniałym ogrodem pałacowym. Na początku naszej wizyty uczestniczyliśmy w warsztatach mincerskich, podczas których własnoręcznie wybijaliśmy monety - tymfy z wizerunkiem Króla Jana lub Królowej Marysieńki. Dowiedzieliśmy się, skąd się wzięły pieniądze i do czego służyły ?Jakie formy pieniądza stosowano przed pojawieniem się monet? Jakie czynniki wpływały na rozwój i zastój gospodarki? Czym było płacidło i barter? Kim był mincerz? Na chwilę przenieśliśmy się w świat mody z XVII wieku: zobaczyliśmy czym są kontusz i żupan, jak wiązano pas kontuszowy oraz czym zapinano strój szlachecki? Po zakończonych warsztatach, o zmroku udaliśmy się Tunelem Muzycznym do Królewskiego Ogrodu Świateł. Wraz z panią przewodnik, która opowiadała nam o życiu Króla Jana oraz historii Wilanowa zwiedziliśmy Ogród Północny, Taras Górny, Muzyczny Ogród Marzeń oraz Ogród Różany. BŻ i RPP.
27
Warsztaty Bożonarodzeniowe
W naszej szkole zapanował świąteczny nastrój dzięki warsztatom bożonarodzeniowym dla klas I-III pod hasłem „Stroik w formie wianku”. Podczas zajęć uczniowie z zaangażowaniem tworzyli swoje własne świąteczne dekoracje, wykorzystując różnorodne materiały – gałązki, szyszki, wstążki i ozdoby. Warsztaty pozwoliły poczuć magię zbliżających się świąt. Gotowe wianki zachwyciły pięknem i pomysłowością, a uczestnicy z dumą zabrali swoje dzieła do domów, by ozdobić je na święta. Dziękujemy wszystkim za udział i stworzenie wyjątkowej atmosfery!
„Najpiękniej ozdobione drzwi świąteczne”
17 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniej ozdobione drzwi świąteczne”
Komisja w składzie: pani Jadwiga Nowek, pani Renata Kowalska, pani Anna Filipek i Gabriela Nowak.
Klasy młodsze:
1 miejsce kl. 2a- sala nr 3
2 miejsce kl. 1a- sala nr 5
3. miejsce kl. 3b/1b sala 1/2
Klasy IV/VIII
1. miejsce kl. 6a/4a sale 7/20
2. miejsce kl. 6b sala nr 14
3. miejsce kl. 5b sala nr 12
12
Wigilia klasowa w IIa
Przebiegła w radosnej i świątecznej atmosferze, dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego co najlepsze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. W tle rozbrzmiewały kolędy, które wszyscy śpiewali razem, tworząc nastrój. To było wyjątkowe spotkanie.
12
Finał konkursu recytatorskiego "Kocham Cię Polsko" z dnia 29.11.2024r.
Nagrody w konkursie recytatorskim "Kocham Cię Polsko" z dnia 29.11.2024r otrzymali:
I miejsce - Daria Szostak, kl. IIa
II miejsce - Lena Hawryluk kl. II b i Amelia Kurdel kl. IIa
III miejsce - Piotr Wasążnik kl. Ia
Wyróżnienia:
Hanna Kocyk kl. IIa
Zuzanna Młot kl. Ia
Jan Grzegrzółka kl. Ib
12
Pomagamy potrzebującym
13.12, 14.12, oraz 15.12 w Szkole podstawowej nr. 2 w Garwolinie odbył się 24 weekend cudów w ramach akcji „Szlachetna paczka”. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem pracowali przez 3 dni na magazynie i pomagali wolontariuszom w dostarczaniu paczek do potrzebujących rodzin oraz przy dysponowaniu paczek do transportu od darczyńcy do lokalnego magazynu. Podczas weekendu cudów rejon Garwolin obdarował ponad 60 rodzin, przyjął na magazyn ponad 1100 paczek i pracował 25 godzin. * Pomoc uczniów była nieoceniona, a dzięki ich chęciom i wielkiemu sercu praca wszystkich wolontariuszy przebiegała bardzo sprawnie.
3
Mikołajki w IIb
- 22
Klasowe Mikołajki w IIa
W klasie IIa zapanowała radosna atmosfera Mikołajek! Każde dziecko otrzymało słodki upominek od Mikołaja, co wywołało wiele uśmiechów. Wcześniej uczniowie wzięli udział w losowaniu imion, by przygotować dla siebie nawzajem własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami. Efektem tej pracy były piękne, wytwory, które nie tylko zachwyciły swoją pomysłowością, ale również pokazały, jak ważne są serdeczność i pamięć o innych. Był to dzień pełen magii i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci!
Mikołajki IIIb
Dzieci z klasy IIIb w oczekiwaniu na Św. Mikołaja wykonały prace plastyczne oraz wystawę świąteczną. W Mikołajki 6 grudnia ubrały choinkę i znalazły pod nią prezenty od Św. Mikołaja.
44
Wolontariat szkolny uhonorowany
5 grudnia 2024 r., w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w otwockim PMDK odbyła się szósta edycja rozdania statuetek – Aniołów Wolontariatu, podczas której uhonorowano najbardziej aktywnych wolontariuszy działających na terenie powiatu otwockiego. Uroczystą galę poprowadził Rafał Skwiot z Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego. Z rąk Starosty Otwockiego, Tomasza Laskusa i przewodniczącej Rady Powiatu, Grażyny Kilbach nagrodzeni otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. * W kategorii wolontariat szkolny uhonorowany został: * Wolontariat w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osiecku (Opiekun: Bożena Świderska, przedstawiciele: Zuzanna Świderska, Franciszek Śliwka, Mikołaj Podgórski, Jakub Barejko, Mikołaj Kamaszewski, Sebastian Płatek, Julia Płatek). Z wielkim zaangażowaniem wraz z opiekunką dbają o Miejsca Pamięci Narodowej, zwłaszcza o Mogiłę Powstańców Styczniowych w natolińskim lesie. * Opr. Bożena Świderska.
Wizyta Świętego Mikołaja
Mikołajki - tradycyjnie obchodzone 6 grudnia, to dzień pełen magii, uśmiechów i radosnych niespodzianek. Tak właśnie było w naszej szkole. Odwiedził nas Święty Mikołaj z Panią Mikołajową i w towarzystwie radosnego Elfa. Wszystkie, grzeczne dzieci obdarowane zostały słodyczami i najlepszymi życzeniami a radosna atmosfera udzielała się wszyskim.
51
Koncert zespołu "Limbos"
Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
22 listopada klasa 2a, 2b oraz 4b zorganizowały krótki apel, który miał na celu przypomnieć wszystkim prawa, jakie mają dzieci na całym świecie. Prezentowanym tekstom towarzyszyły piosenki wyśpiewane przez uczniów. * Na hali uczniowie mogli podziwiać plakaty poświęcone prawom dziecka, stworzone przez wszystkich uczniów na godzinach wychowawczych.
34
Zabawa andrzejkowa klas I-III i IV-VIII
Taniec, konkursy i wróżby towarzyszyły wszystkim, bawiacym się uczniom - kogo nie było niech żałuje!!!
162
Interesująca lekcja wychowawcza w ósmej klasie
20.11 odwiedziła naszą klasę - 8a, pani Alina Makowska - seniorka mieszkająca w Pogorzeli. Opowiedziała nam o swoim dzieciństwie, które przypadało na lata powojenne oraz wyjaśniła, jak zmieniła się nasza gmina przez ostatnie pół wieku. Dowiedzieliśmy się, że w Pogorzeli było kiedyś tylko 13 domów, dzieci chodziły do szkoły pieszo bez względu na porę roku, nikt nie dyskutował z decyzjami rodziców i nauczycieli. Cała klasa słuchała uważnie opowieści o ludowych zwyczajach, faktach z życia pani Aliny. * Mogliśmy obejrzeć też dużo różnych zdjęć z albumu pani Makowskiej. Pani Alina uczyła nas szydełkować, bo potrafi to doskonale robić. Dla niektórych uczniów szydełkowanie było naprawdę trudnym wyzwaniem, ale wszyscy dobrze się bawili. * To spotkanie bardzo nam się podobało. Uważamy, że był to dobrze spędzony czas. * Bartosz Chmielecki klasa 8
Dzień Pluszowego Misia
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło, kultura osobista. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszystkie dzieci mile nas zaskoczyły, prawie każde przyniosło do szkoły swojego przyjaciela. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.
69
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
Galeria zdjęć
brak danych