• MIKOŁAJKI w 0a

• 7 grudnia 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0A obchodziły Mikołajki. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono. Od samego rana dzieci ciężko pracowały. Najpierw wykonały łańcuch na choinkę, którą później wspólnie ubrały. Następnie nauczyły się wierszyka i piosenki o Mikołaju oraz wykonały pracę plastyczną. W tym dniu dzieci odcięły również kolejny pasek na mikołajkowym kalendarzu, na którym odliczają dni do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie dnia nasze pracowite Elfy dostały upominki pozostawione dla nich przez Świętego Mikołaja. Mikołaju bardzo dziękujemy!!!

• W Dzień Misia klasa IIa

• W czwartek 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko z klasy IIa przyszło do klasy ze swoim pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w 0a

• "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci", dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego 0A 25 listopada 2021r. obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pluszowych misiów, rozwiązywały przygotowane dla nich zadania, bawiły się przy piosenkach o misiach, wykonały prace plastyczne i słuchały bajki o Misiu Feliksie. Na zakończenie świętowania dzieci pozowały do zdjęć w Misiowej Fotobudce. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechów i świetnej zabawy.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 5 listopada 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0A obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci wykonały dla siebie bajkowe opaski na głowę, rozwiązywały quizy i zagadki, układały puzzle, odgadywały tytuły bajek po wysłuchaniu melodii, łączyły bajkowych bohaterów z ich rekwizytami, śpiewały i tańczyły. Cały dzień upłynął w bajkowej atmosferze.

• ...do Bombkolandii

• 23.11.2021r. klasa 2a, 2b i 3a wyjechały na wycieczkę do Bombkolandii. Podczas wyjazdu  dzieci zapoznały się z produkcją bombek. Miały również możliwość samodzielnie ozdabiać bombki. Uczniowie naszej szkoły spotkali się także ze Świętym Mikołajem.

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Każdemu z Nas jest miło, gdy ktoś obdarzy nas życzliwym  uśmiechem. W dniu 19 listopada w Naszej szkole również, świętowaliśmy  Dzień Życzliwości. W całej szkole królował kolor żółty i uśmiechnięte buźki. Wolontariusze klas ósmych wraz z Małym Wolontariatem  klasy 0a i 0b, wystąpiły w krótkim apelu pokazując dobre maniery koleżankom i kolegom oraz przekazując życzliwe słowa dla społeczności naszej szkoły.

• Treblinka

• 6 października 2021r. my -  uczniowie klas ósmych, wybraliśmy  się na wycieczkę do Muzeum Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Zagłady i Pracy w Treblince. Chodząc po ogromnym terenie, poznawaliśmy historię tego miejsca. Było to smutne, ale interesujące. Dostawaliśmy też kartki z informacjami o osobach, które znajdowały się w obozie. Zdobyliśmy wiedzę o życiu i śmierci ludzi w tym miejscu. To historie chwytające za serce. Wycieczka stanowiła przygotowanie do Niezapominajki, w której opowiemy o dwóch więźniach Treblinki pochodzących z Osiecka - Henryku Sztylko i Pawle Kurku. Już dziś zapraszamy na przedstawienia.                                         Justyna Masna klasa 8a

• Pamiętamy!

•

Uczniowie klas IIa i IIb 29.10 odwiedzili parafialny cmentarz na którym zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy.

• Lekturki spod chmurki

• Klasa II B bierze udział w programie "Lekturki spod chmurki" w ramach tego programu w październiku omawialiśmy lekturę "O psie, który jeździł koleją". Podczas zajęć rozmawialiśmy o trudnej pracy w kolei. Stworzyliśmy makietę stacji Marittima oraz zakładki do książek.

• "Europa i ja"

• Klasa IIB w październiku zaczęła przygodę z programem "Europa i ja". Państwem o którym będziemy rozmawiać co miesiąc jest Wielka Brytania. Uczniowie w tym miesiącu dowiedzieli się gdzie na mapie świata i Europy jest UK oraz jakie są symbole narodowe tego państwa.

• Wizyta w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

• Uczniowie klas V wybrali się na wycieczkę do Konstancina. W czasie warsztatów w Muzeum Baśni, Bajek i Opowieści przygotowali prace ze specjalnych klocków dla początkujących wynalazców. Uczyli się również sztuki opowiadania. Był też spacer po parku zdrojowym, wizyta w tężniach i w cukierni, wspólna fotografia pod pomnikami św.Jana Pawła II i Stefana Żeromskiego oraz  profesjonalne karmienie kaczek.

• Rok szkolny 2020/2021 zakończony

• Pod hasłem „Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie wymaga czasu” klasy ósme pożegnały rok szkolny 2020/2021 i zarazem mury naszej szkoły. Sztandar przekazany a cała uroczystość rozpoczęta została polonezem w przepięknym wykonaniu klas ósmych. Absolwentom życzymy powodzenia w wybranych szkołach.

• Różewicz – Smakowanie Słowa – konkurs recytatorski

• Na lekcji języka polskiego Pani poinformowała nas o konkursie recytatorskim poświęconym Tadeuszowi Różewiczu. Okazją do zorganizowania tego wydarzenie jest stulecie urodzin artysty, które przypadają w 2021roku. Sejm RP zdecydował, że obecny rok będzie Rokiem Tadeusza Różewicza. To polski poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej.

Zadanie polegało na wybraniu wiersza poety, nagraniu się  i wysłania do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wybrałam tekst pod tytułem ,,Moje usta’’. Czytając utwór wielokrotnie i przygotowując się do konkursu, odkryłam, że lubię wiersze. Przystępując  do konkursu, nie byłam nastawiona na zdobycie nagrody, ale po ku mojemu zaskoczeniu zajęłam III miejsce  -  Justyna Masna

• Dzień pustej klasy

• 18.06.2021r. klasa 1b    zorganizowała  sobie "Dzień pustej klasy". Tego dnia wszystkie lekcje odbyły się na szkolnym trawniku. Piękne słońce i towarzystwo małych żyjątek urozmaiciły nam zajęcia.