• Dzień Papieski

• 17 października odbył się Dzień Papieski, którego hasło brzmiało: "Blask Prawdy". Refleksyjna część artystyczna obchodów została przygotowana przez klasy VIII pod kierunkiem ks. Daniela Wojciechowskiego, a uczniowie klas młodszych uzupełnili ją wspólnym tańcem. Po części artystycznej odbyły się mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców, pomiędzy kierunkami A i B.  W ogólnej punktacji wygrywają uczniowie z kierunku „B”,  zdobywając Puchar przechodni.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 21.10.2022r. uczniowie klasy 3a i 3b brali udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy oraz ukształtowania w nich zachowań w warunkach zagrożenia życia.Uczniowie mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy według wiedzy zdobytej na zajęciach.            Serdecznie dziękujemy Panu Wasążnikowi.

• Światowy Dzień Owoców i Warzyw w kl. 0a

• 21 października minął dzieciom z kl. 0A pod znakiem owoców i warzyw. Warzywa i owoce są tak ważne, że mają własny dzień w kalendarzu. W tym dniu w naszej grupie były owocowo- warzywne zabawy, tańce, prace plastyczne, owocowe kodowanie oraz edukacyjny film z serii "Staś i Ola" pt. "Warzywa i owoce" przygotowany przez Instytut Żywności i Żywienia Ministerstwa Zdrowia. Dzieci dowiedziały się z niego, dlaczego warzywa i owoce należy jeść codziennie, w jakich porcjach oraz dlaczego zajmują najwięcej miejsca w piramidzie żywieniowej. Podsumowaniem zajęć było samodzielne przygotowanie soku owocowo- warzywnego i wypicie go ze smakiem.

• Na grobach żołnierskich

• 19 października, to dzień kiedy po raz kolejny dzieci z naszej szkoły aktywnie wzięły udział w porządkowaniu grobów wojskowych na cmentarzu w Osiecku. Tym razem frekwencja była ogromna, przybyło aż 50 uczniów. Dzięki temu mimo bardzo trudnych warunków pogodowych (niska temperatura i silny wiatr), udało nam się szybko uwinąć że wszystkimi pracami. To miłe że sprzątanie i dbanie o miejsca pamięci powoli staje się pozytywnym nawykiem wśród naszych dzieci i młodzieży i sami z siebie chętnie biorą udział w takich wydarzeniach.

• Pierwszy dzień jesieni

• Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień przez uczniów klasy IIIa nie będzie smutna i nudna, ale piękna, barwna i bogata w jesienne skarby.

• Rok szkolny 2021/2022 zakończony

• Sztandar szkoły przekazany przyszłej klasie ósmej, świadectwa, dyplomy i nagrody rozdane, to znaczy, że wakacje zaczęły się na dobre. Absolwentom życzymy dostania się do wymarzonych szkół i wszystkim wesołych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

• Bal naszych absolwentów

• Egzaminy już za nimi, więc czas na trochę relaksu. Bal Ósmoklasisty, który został zorganizowany przez rodziców, uczniów i wychowawców klas ósmych, rozpoczął się od tradycyjnego poloneza zatańczonego przez przyszłych absolwentów szkoły w towarzystwie niektórych uczniów z klas siódmych. Po tańcu przyszedł czas na wspólny posiłek, zabawę i pamiątkowe zdjęcia wraz z wychowawcami i rodzicami. Przedłużenie balu świadczy o niepowtarzalnej atmosferze i świetnej zabawie.

• Dzień Romantyzmu

• 15 czerwca 2022r. w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Romantyzmu Polskiego. 200 lat po tym jak Adam Mickiewicz napisał Ballady i romanse, do szkoły w Osiecku zawitały duchy wszystkich ważnych bohaterów z romantycznych. Uczniowie nałożyli stroje z epoki, 150 osób odtańczyło belgijkę. Dziękujemy za radosny i pełen zaangażowania udział w imprezie.

• Dla Mamy i Taty klasa 0a

• 26 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0A nagrały występ artystyczny dla swoich kochanych rodziców. Dzieci długo przygotowywały się do tego dnia. Podczas występu mali aktorzy z radością i zaangażowaniem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, a na koniec zaprezentowali się w tańcu. Jako upominki dla rodziców dzieci tego dnia zabrały do domu przygotowane wcześniej laurki i wyhodowane samodzielnie kwiatki.

• Z życia szkolnego klasy 0b

• PONIŻEJ zdjęcia i filmy:

Wycieczka do zagrody Alpak - Tłusty Czwartek – Pierwszy śnieg – Mikołajki – Jasełka – Ferie – Dzień Pluszowego Misia – Dzień Kota – Dzień Babci i Dziadka – Dzień Autyzmu – Bal karnawałowy – 11 listopada.

Tłusty Czwartek

Pierwszy śnieg