11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Klasa 1b 10.11.2020r. o godzinie 11.11 połączyła się ze sobą, dzięki platformie Zoom na której to odśpiewali hymn narodowy.
Aktualności
w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
Pomimo pandemii szkoła realizuje wszystkie swoje zadania dydaktyczne i wychowawcze, w tym z zakresu edukacji patriotycznej. W listopadzie sprzyja tym działaniom Narodowe Święto Niepodległości. Prezentujemy prace inspirowane wspomnianą tematyką przygotowane przez uczniów IV klasy: Filipa Fica, Gabrielę Nowak i Patryka Przysłupskiego.
Pamiętajmy
Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób wspominamy zmarłych. Uczniowie czwartej klasy przygotowali z tej okazji rysunki i wiersze. Prezentujemy pracę Sebastiana Galika.
Życzenia od Rady Rodziców
Ubezpieczenie szkolne
O G Ł O S Z E N I E
Aby w roku szkolnym 2020/2021 ubezpieczyć dziecko należy wejść na stronę internetową - nnw24.pl
i dokonać zakupu wybranej przez siebie oferty (wybrać odpowiedni wariant i zaznaczyć okienko Kup polisę)
Proszę mieć przygotowane dane dziecka do ubezpieczenia (data urodzenia, pesel) oraz swoje dane (pesel, nr dowodu osobistego, adres zamieszkania)
W razie pytań proszę dzwonić na podane numery
w godz. 8.00 - 16.00
- 71 777 04 11
- 58 766 75 05
- 17 777 62 57
- 501 359 303
Ostatnie Pożegnanie
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
Kochana Kasiu,
te słowa ks. Twardowskiego tak trafnie odzwierciedlają nasze spotkanie z Tobą.
Wydaje się, że tak niedawno rozpoczęłaś pracę w naszej szkole. Spotykaliśmy Cię codziennie w pracy, zawsze uśmiechniętą, pełną siły, entuzjazmu i radości. Nawet ciężka choroba i cierpienie, którego doświadczałaś, nie zmieniło Twojego podejścia do życia i do ludzi.
Byłaś otwarta na innych, chętna do pomocy. To Ty nas zawsze wspierałaś. Mówiłaś: „Wszystko będzie dobrze! Do przodu!”
Nic nie wskazywało na to, że czerwcowe spotkanie Rady Pedagogicznej, będzie naszym ostatnim spotkaniem z Tobą. Bóg Ojciec powołał Cię do siebie.
Dziękujemy Bogu, że postawił nam Ciebie na naszej drodze życia . Za wszelkie dobro, którego doświadczaliśmy od Ciebie .
Nasza Wojowniczko i Bohaterko! Dziękujemy Ci za lekcje siły, pokory i wiary, które nam dałaś.
Byłaś nie tylko wspaniałym człowiekiem, ale także wyjątkowym pedagogiem i wychowawcą, zaangażowanym i i oddanym uczniom.
Wyprzedziłaś nas, Kasiu, w drodze do domu Ojca.
Modląc się za Ciebie, wierzymy, że Jezus Chrystus , który umarł za nas i zmartwychwstał, okaże Ci miłosierdzie i da łaskę życia wiecznego.
Wierzymy , że życie Twoje nie kończy się, tylko się zmienia.
Nie ma już cierpienia, bólu, choroby. Ufamy, że na spotkanie z Ojcem w Jego królestwie zaprowadzi Cię nasza Matka - Maryja.
Na zawsze zostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci. Takich ludzi jak Ty nie można zapomnieć!
Łączymy się w bólu z Twoją rodziną i najbliższymi.
Do zobaczenia w domu Ojca, Kasiu
Koleżanki i Koledzy
ze Szkoły Podstawowej
im. Powstańców Styczniowych w Osiecku
Osieck, 17.07.2020r.
Rok Szkolny 2019/2020 zakończony
Sztandar przekazany
Niestety, szalejący wirus i reżim sanitarny nie pozwolił nam się spotkać, by uczestniczyć w zakończeniu roku szkolnego 2019/2020. Priorytetem dla naszej szkoły, jest tradycja uroczystego przekazywania sztandaru przez klasy odchodzące, klasom młodszym, dlatego decyzją Rady Pedagogicznej i za zgodą Rodziców i Członków Pocztów Sztandarowych, ceremonia przekazania sztandaru odbyła się z pełną powagą i dostojnością, a tradycji stało się zadość. Hura!
Popatrzcie!
Niekonwencjonalne zakończenie roku szkolnego i odbiór świadectw dla klasy ósmej, według pomysłu wychowawczyni Pani M. Żach
Podsumowanie ośmiu lat
Przez te osiem lat bardzo się ze sobą zżyliśmy i ciężko było nam przyjąć myśl, że za chwilę musimy się rozstać. Chcieliśmy zachować wspomnienia, więc zaczęliśmy od czwartej klasy prowadzić kronikę. Na początku wpisy wykonywały osoby, które miały na to ochotę. Razem z kroniką narodziła się internetowa strona „Ulice wyobraźni”, na której na bieżąco zamieszczaliśmy zdjęcia z ważnych wydarzeń klasowych. Pierwsza kronika służyła nam przez trzy lata, zaś od siódmej klasy nową kronikę prowadziły Joanna Płatek wraz z Agatą Biernacką.
W klasach 1-3 opiekowała się nami pani Marzena Rędaszka, która nauczyła nas podstawowych wartości takich jak przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Od czwartej klasy naszą wychowawczynią była pani Marta Żach, która pomogła nam poszerzać horyzonty. Dzięki pani Żach powstało wiele ciekawych przedstawień, byliśmy na wycieczkach, które rozwijały nasza wiedzę o świecie.
Kronika pomaga nam utrwalić wspomnienia, ale najważniejsze chwile i tak pozostaną w naszej pamięci.
J. Płatek
A. Biernacka
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Za nami trudny rok, pełen wyzwań i niepokojów, ale też i wielu szans. Z powodu pandemii i izolacji stanęliśmy przed poważnym egzaminem. Każdy starał się, jak mógł, by ten egzamin zdać najlepiej, jak potrafi. Z pewnością nie uniknęliśmy błędów, ale przecież w każdym działaniu błędy są po prostu potrzebne. To dzięki nim zdobywamy doświadczenie, wyciągamy wnioski i idziemy dalej, do przodu. W ten sposób każdy z nas się uczy. Tym razem uczyliśmy się wszyscy. Można powiedzieć – wszyscy byliśmy uczniami!
Ten rok pokazał nam także, jak jesteśmy silni, zdeterminowani, jak umiemy poradzić sobie w nowej i stresującej sytuacji. Wielu z Was, drodzy uczniowie, dało się poznać z jak najlepszej strony – widziałam Waszą pracowitość, rzetelność, systematyczność, wytrwałość.
Doświadczenia tego roku dały nam wiele okazji do refleksji - musieliśmy odrzucić to, co nieistotne i dostrzec to, co jest naprawdę ważne – zdrowie, wiara, rodzina, wzajemne wsparcie, życzliwość, zrozumienie.
Życzę Wam, drodzy uczniowie, aby doświadczenie tego roku wzbogaciło Was – budowało Wasze poczucie wartości i pomagało w pokonywaniu innych przeciwności, prowadziło do zadowolenia z siebie i swoich sukcesów.
Szczególnie serdecznie zwracam się do uczniów klasy ósmej!
Dziękuję Wam za wspólne przeżycia i wzajemne doświadczanie więzi, sympatii, życzliwości. Z tymi wartościami będziecie mi się kojarzyć nieodmiennie. Wasza kultura osobista, kreatywność, poczucie obowiązku, zaangażowanie w życie szkoły i społeczności lokalnej, wrażliwość i empatia, chęć niesienia pomocy potrzebującym budzi podziw i może być wzorem do naśladowania. Życzę Wam wielu sukcesów - aby nauka zdobyta w naszej szkole przyniosła Wam zysk wielokrotny, abyście nie ustawali w drodze do bycia coraz lepszymi ludźmi.
Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję sukcesów. Jestem z Was naprawdę dumna!
Rodzicom dziękuję za ogromne wsparcie, zaangażowanie i współpracę.
Życzę udanych, bezpiecznych wakacji, zasłużonego odpoczynku, dużo słońca i uśmiechu.
Do widzenia! Mam nadzieję, że we wrześniu zobaczymy się w szkole!
Hanna Barejko
Zdalna recytacja
Czy jest sposób na to, żeby w czasie pandemii poprawić ocenę z recytacji utworu? Chcieć to móc. Można nagrać film do tekstu Adama Mickiewicza. Tak zrobił Kamil Piesiewicz z ósmej klasy. Dzięki swojemu pomysłowi, pokazał też piękno małej ojczyzny.
Teksty
Kolejny filmik i pomysł na lekcje z j. polskiego. Tym razem kreatywna Natalia Kamaszewska z klasy VIII, chce Wam przekazać wiadomości na temat -TEKSTÓW i jak je dzielimy.
Oda do radości
Kolejny filmik z aktywności pozalekcyjnej w wykonaniu Madzi Cieciuch z klasy VIb. To sposób na spędzanie wolnego czasu w okresie wolnym od zajęć w szkole przy jednoczesnym podnoszeniu swoich umiejętności i wyników w nauce. Czekamy na kolejnych, kreatywnych uczniów.
Latawiec
Każda forma, a w szczególności film, jest najlepszym dowodem własnej pracy, zaangażowania i chęci podniesienia swoich wyników. Taką aktywnością poza lekcyjną wykazała się właśnie Helenka Szczypek z kl. Va, przygotowując lekcję instruktażową z techniki - "Jak zbudować latawiec i żeby latał mimo braku wiatru?". Popatrzcie.
Zesłanie Ducha Świętego
W najbliższą niedzielę, tj. 31.05. 2020 wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Niech o tym ważnym wydarzeniu kończącym okres wielkanocny przypomną plakaty dzieci z szóstych klas.
10
Filmowa powtórka z lektur
Zapraszamy na spotkanie z pomysłową klasą 6a. Uczniowie w czasie zdalnego nauczania, a dokładnie JUSTYNA MASNA I DANIEL BĄBIKOWSKI, przygotowali filmy na podstawie wiedzy o lekturach z klas IV-VI. To naprawdę humorystyczne, kreatywne i artystyczne ujęcie tematu.
Filmowa powtórka z lektur Daniela Bąbikowskiego
Rymowane części mowy
Zapraszamy do obejrzenia pracy Piotrka Paducha z klasy 5a i jego siostry Gabrysi. Pomysłowa realizacja zadania domowego w czasie zdalnego nauczania na pewno pomoże zapamiętać wszystkie części mowy.
Technologia produkcji papieru czerpanego
Pomysłowa realizacja zadania domowego z techniki kl. Va Konrada Grzegrzółki. Każdy pomysł jest mile widziany. Wy też możecie nagrać filmik, nie kończenie z lekcji, ale na przykład ze spędzania wolnego czasu w okresie pandemii.
Maryja wśród kwiatów Dzieci
Kwiaty wokół Maryi przygotowały dzieci z klas pierwszych i zerówek.
- Tak! Ten kwiat obok Maryi to właśnie jest ten, który zrobiłeś/zrobiłaś jako zadanie z religii :-)
Powstał z tego cały bukiet dziecięcych kwiatów!
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- 38
23 kwietnia 2020 rok
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest każdego roku 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega . Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo. W Wielkiej Brytanii i Irlandii Światowy Dzień Książki wyjątkowo obchodzony jest w pierwszy czwartek marca, tak aby święto to wypadało w trakcie semestru szkolnego.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. Z początku planowano związać je z datą 7 października, domniemaną datą urodzin Cervantesa, lecz ze względu na niepewność z nią związaną, ostatecznie ustalono datę 23 kwietnia. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.
23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.
Uczniowie naszej szkoły kultywują tradycję- „Róża dla książki”.
Bardzo dziękuję za nadesłane prace, jak zwykle nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania.
W galerii nadesłane prace uczniów Bożena Świderska
Prace dzieci
W wydarzeniach Wielkiego Piątku najbardziej poruszyła mnie śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Wyobrażam sobie, jaki to musiał być ból i wielkie cierpienie. A przecież Jezus był człowiekiem i jednocześnie Synem Bożym, nic złego nie zrobił. Poświęcił się dla nas, umarł za nasze grzechy, żeby zbawić grzeszników i żeby wypełniła się wola jego Ojca. Trudno sobie wyobrazić, żeby w dzisiejszym świecie ktoś tak się zachował. Ten filmik, który Pani poleciła do obejrzenia na YouTube, jeszcze mocniej pokazuje, jak Jezus cierpiał za nas. Po obejrzeniu go byłem bardzo smutny i tym bardziej współczułem Jezusowi, że musiało Go to spotkać. Dzięki Niemu mamy szanse na życie wieczne w Niebie. - Tomek Sitkiewicz kl. IV
17
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
Galeria zdjęć
- brak danych