• Bal karnawałowy kl. Ib

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.
            W tym roku nietypowo uczniowie z klasy 1b świętowali karnawał. Sami wykonali na tego roczny bal przebrania, które później zaprezentowali w sali swoim kolegom. Po wszystkim odbyły się tańce we wspólnym gronie.

• Wszystko staje się twoim nauczycielem…

• Zapraszam do rozważań o edukacji. To przestrzeń dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o sztuce uczenia. Kolejne informacje będą umieszczane na bocznym pasku na stronie szkoły. M. Żach

• Dla Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek - niezawodne instytucje. Jesteście wsparciem, obdarzacie miłością, pocieszacie dobrym słowem, otaczacie opieką. Jesteście niezastąpieni. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia. Bądźcie szczęśliwi!

• Koło Przyrodnicze

• Tam gdzie nie ma betonowych dróg i chodników, gdzie ścieżki wyznacza sama przyroda, można zobaczyć niesamowite obrazy. Piękno naszych krajobrazów uchwycili w kadrach, uczniowie z klasy piątej: Karolina, Agata, Jaś, Tomek. Jako bonus można zobaczyć zdjęcie modliszki wykonane na koniec lata w Kościeliskach.  Owad ten zaczął się u nas pojawiać na skutek ocieplenia klimatu.

• Wszystko jest teatrem

• Członkowie koła teatralnego z IV klasy poszukują rozwiązań artystycznych w warunkach domowy, kierując się zasadą, że wszystko jest teatrem. W ten sposób  stworzono etiudy do wiersza Dwa wiatry J.Tuwima, zapoznano się z tajnikami teatru cieni, przygotowano przedstawienie z warzywami w roli głównej. Poniżej prezentujemy prace członków koła teatralnego.

• Magia czytania

• Na lekcjach języka polskiego w klasie Via trwa Tydzień Poezji. Poniżej prace Dominiki Bąkowskiej i Piotra Paducha inspirowane wierszem Czesława Miłosza „Ojciec w bibliotece”.

„Sza­ta wzo­rzy­sta jak na cza­ro­dzie­ju,
            Za­klę­cia gło­sem przy­ci­szo­nym mru­czy.
            Ja­kie są dzi­wy, co w księ­dze się dzie­ją,
            Do­wie się, kogo Bóg cza­rów na­uczy.”

Czesław Miłosz

„Książki mają w sobie magię, bo mogą nas czegoś nauczyć. Kryją się w nich dobre chęci, cnoty, wyjątkowe uczynki, coś co wpływa pozytywnie na nasze życie.” Dominika Bąkowska

• Lekturki spod chmurki

• Klasa 1b  zakończyła I moduł projektu "Lekturki spod chmurki". Wykonaliśmy plastelinowe Czytusie, poznaliśmy chmurkę Tosię i jej przygody, uzupełniliśmy Lekturniki, przeczytaliśmy lekturę „Drzewo do samego nieba”. Powstały także prace plastyczne „Drzewa”, świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. A teraz z niecierpliwością czekamy na II moduł. POZDRAWIAMY!

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji klasa IV, inspirując się krasnalem Życzliwkiem z Wrocławia, przygotowała okolicznościowe maskotki. Prezentujemy pracę Filipa Fica.

• Dzień Pluszowego Misia

•  25.11.2020r. klasa 1b obchodziła światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas zdalnych zajęć, każde dziecko przedstawiło swoją ulubioną maskotkę, powiedziało kilka słów na jej temat. Później obejrzeliśmy prezentację na temat historii powstania zabawki jaką jest pluszowy miś. A na końcu wykonaliśmy pracę plastyczną "Mój miś".

• w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

• 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
            Klasa 1b 10.11.2020r. o godzinie 11.11 połączyła się ze sobą, dzięki platformie Zoom na której to odśpiewali hymn narodowy.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Pomimo pandemii szkoła realizuje wszystkie swoje zadania dydaktyczne i wychowawcze, w tym z zakresu edukacji patriotycznej. W listopadzie sprzyja tym działaniom Narodowe Święto Niepodległości. Prezentujemy prace inspirowane wspomnianą  tematyką przygotowane przez uczniów IV klasy: Filipa Fica, Gabrielę Nowak i Patryka Przysłupskiego.

• Pamiętajmy

• Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób wspominamy zmarłych.  Uczniowie czwartej klasy przygotowali z tej okazji rysunki i wiersze. Prezentujemy pracę Sebastiana Galika.

• Ubezpieczenie szkolne

• O G Ł O S Z E N I E

Aby w roku szkolnym 2020/2021 ubezpieczyć dziecko należy wejść na stronę internetową    -   nnw24.pl

i dokonać zakupu wybranej przez siebie oferty (wybrać odpowiedni wariant i zaznaczyć okienko Kup polisę)