Dzień matematyki Ib
Wirtualna wycieczka do Czerska
Koronawirus zabrał możliwość organizowania klasowych wycieczek, ale nikogo nie pozbawił wyobraźni i pomysłowości, dlatego klasa czwarta wybrała się na wirtualną wycieczkę do Czerska. Umożliwiają to świetne rekonstrukcje i filmiki z bohaterami historycznymi, umieszczone na stronie https://zamekczersk.pl/historia_1109. Po wyprawie w czasie i przestrzeni, wszyscy przygotowali sobie pamiątki z wycieczki. Przedstawiamy prace Marii Makowskiej i Franciszka Śliwki.
Wirtualne kółko teatralne
Pandemia zamyka przed nami pewne możliwości, ale otwiera inne. Mogą się o tym przekonać członkowie koła teatralnego, przygotowując swoje artystyczne etiudy w wirtualnym świecie. Zapraszamy na pierwsze prezentacje recytacji wiersza Samochwała Jana Brzechwy z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych tintamaresek. Pokaz otwierają: Gabrysia Krawczyk i Marysia Makowska z klasy IV. Kolejne występy już niebawem.
Korzeń nauki jest gorzki, ale owoc słodki – czyli o nauce i egzaminie
W zakładce ocenianie kształtująca (refleksje o uczeniu) można przeczytać artykuł absolwentki naszej szkoły – Natalii Kamaszewskiej, która dzieli się cennymi radami, jak dobrze zdać egzamin ósmoklasisty. Zapraszam do lektury. M.Żach
Lekturki spod chmurki Ib
Realizacja innowacji pedagogicznej: Lekturki spod chmurki – „Zaczarowana zagroda”
Smacznego tłustego czwartku
Te życzenia płyną z ust klasy czwartej, a biedronkowego pączka usmażyła Madzia Kamaszewska.
Bal karnawałowy kl. Ib
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.
W tym roku nietypowo uczniowie z klasy 1b świętowali karnawał. Sami wykonali na tego roczny bal przebrania, które później zaprezentowali w sali swoim kolegom. Po wszystkim odbyły się tańce we wspólnym gronie.12
Wszystko staje się twoim nauczycielem…
Zapraszam do rozważań o edukacji. To przestrzeń dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o sztuce uczenia. Kolejne informacje będą umieszczane na bocznym pasku na stronie szkoły. M. Żach
Serdeczna kartka dla wolontariuszy
Dla Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek - niezawodne instytucje. Jesteście wsparciem, obdarzacie miłością, pocieszacie dobrym słowem, otaczacie opieką. Jesteście niezastąpieni. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia. Bądźcie szczęśliwi!
Serdeczna kartka Ib
- 16
W świątecznym nastroju kl. Ib
Koło Przyrodnicze
Tam gdzie nie ma betonowych dróg i chodników, gdzie ścieżki wyznacza sama przyroda, można zobaczyć niesamowite obrazy. Piękno naszych krajobrazów uchwycili w kadrach, uczniowie z klasy piątej: Karolina, Agata, Jaś, Tomek. Jako bonus można zobaczyć zdjęcie modliszki wykonane na koniec lata w Kościeliskach. Owad ten zaczął się u nas pojawiać na skutek ocieplenia klimatu.
20
Wszystko jest teatrem
Członkowie koła teatralnego z IV klasy poszukują rozwiązań artystycznych w warunkach domowy, kierując się zasadą, że wszystko jest teatrem. W ten sposób stworzono etiudy do wiersza Dwa wiatry J.Tuwima, zapoznano się z tajnikami teatru cieni, przygotowano przedstawienie z warzywami w roli głównej. Poniżej prezentujemy prace członków koła teatralnego.
Magia czytania
Na lekcjach języka polskiego w klasie Via trwa Tydzień Poezji. Poniżej prace Dominiki Bąkowskiej i Piotra Paducha inspirowane wierszem Czesława Miłosza „Ojciec w bibliotece”.
„Szata wzorzysta jak na czarodzieju,
Zaklęcia głosem przyciszonym mruczy.
Jakie są dziwy, co w księdze się dzieją,
Dowie się, kogo Bóg czarów nauczy.”Czesław Miłosz
„Książki mają w sobie magię, bo mogą nas czegoś nauczyć. Kryją się w nich dobre chęci, cnoty, wyjątkowe uczynki, coś co wpływa pozytywnie na nasze życie.” Dominika Bąkowska
Lekturki spod chmurki
Klasa 1b zakończyła I moduł projektu "Lekturki spod chmurki". Wykonaliśmy plastelinowe Czytusie, poznaliśmy chmurkę Tosię i jej przygody, uzupełniliśmy Lekturniki, przeczytaliśmy lekturę „Drzewo do samego nieba”. Powstały także prace plastyczne „Drzewa”, świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. A teraz z niecierpliwością czekamy na II moduł. POZDRAWIAMY!
1
25 listopada – Dzień Pluszowego Misia
Uczniowie klasy Ia nie zapomnieli o tym Dniu, o czym świadczą zdjęcia. Poznaliśmy legendę powstania pluszowego misia i tworzyliśmy prace plastyczne.
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji klasa IV, inspirując się krasnalem Życzliwkiem z Wrocławia, przygotowała okolicznościowe maskotki. Prezentujemy pracę Filipa Fica.
Dzień Pluszowego Misia
25.11.2020r. klasa 1b obchodziła światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas zdalnych zajęć, każde dziecko przedstawiło swoją ulubioną maskotkę, powiedziało kilka słów na jej temat. Później obejrzeliśmy prezentację na temat historii powstania zabawki jaką jest pluszowy miś. A na końcu wykonaliśmy pracę plastyczną "Mój miś".
6
Zdalne prace
Warzywne i balonikowe ludki to prace uczniów Ia wykonane w czasie lekcji on-line.
9
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
Galeria zdjęć
brak danych