• Dzień życzliwości

          • 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień życzliwości i koloru żółtego. Z tej okazji zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zostali zachęceni do ubrania się na żółto. Rano w wejściu do szkoły Samorząd  Uczniowski rozdawał przypinki z uśmiechniętą buźką. Na przerwach z koszyczka wyzwań mogliśmy wylosować specjalne zadanie, aby dzielić się życzliwością z innymi. Mogliśmy również zrobić sobie wyjątkowe zdjęcia „Życzliwość dodaje skrzydeł”, zjeść smaczne jabłko z koszyczka życzliwości, także z kolorowych kopert wyciągnąć słowo „Weź to czego potrzebujesz”. To był wyjątkowy dzień.

          • „Ranczo na Kolonii”.

          • W poniedziałek 25 września uczniowie klas pierwszych odwiedzili  Zagrodę Edukacyjną Osieck „Ranczo na Kolonii”. Pani Beata oprowadziła nas po serowarni. Oglądaliśmy maszyny i wysłuchaliśmy wiadomości na temat ich przeznaczenia i działania. Z kolei w plenerze oglądaliśmy dorodne zwierzęta i rozmawialiśmy na temat produkcji mleka. Co niektórzy mieli możliwość dojenia krowy! Ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy zakończyły ten miły pobyt.

          • "Zdrowy tydzień"

          • W listopadzie klasa 1b rozmawiała o zdrowym stylu życia. Podsumowaniem tygodnia był wspólnie przygotowane, zdrowe śniadanie.

          • Konkurs plastyczny

          • W  październiku miał miejsce w naszej szkole konkurs plastyczny „Złota jesień” dla uczniów klas I - III . Do konkursu zgłosiło się wielu uczestników a ich prace ozdabiały korytarz szkolny.

            Komisja konkursowa wyłoniła laureatów :

            1 miejsce – Daria Szostak Ia

            2 miejsce – Szymon Julke Ia

            3 miejsce – Aleksandra Jobda IIIb

            Wyróżnienia:

            Lena Jabłońska – Ia, Jakub Młodziankowski – Ia, Alicja Szostak – Ia, Emilia Janas – Ib, Adam Kędziorek – Ib, Alicja Kałużyńska – IIa, Aleksander Kuk – IIa, Gabriela Sitnik - IIa

            Alicja Czarnecka – IIb, Mikołaj Niedziółka – IIb Gratulujemy!

          • W 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

          • Świętowanie 11 listopada poprzez Bieg Niepodległości to coroczna forma obchodów w naszej gminie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą  sprawował ksiądz proboszcz Krzysztof Samsel. Następnie społeczność szkolna ze sztandarami szkół z Osiecka, Augustówki i Straży Pożarnej w Osiecku przemaszerowała na teren boiska gdzie tradycyjnie, z inicjatywy Pani Wójt Karoliny Zowczak miał rozpocząć się bieg. Tam, po oficjalnym otwarciu i odśpiewaniu hymnu państwowego rozgrzewkę poprowadzili nauczyciele w-fiz.: pan Daniel Kasprzak i pan Waldemar Szczepański. – W końcu RUSZYLI! - Porządku pilnowali strażacy. Każdy, po ukończeniu biegu otrzymał medal. Po biegu wszyscy udali się do hali sportowej szkoły na uroczystą akademię. Po przywitaniu wszystkich gości przez p. Dyrektor uczniowie wprowadzili wszystkich w nastrój historyczny zapowiadając projekcję własnego filmu pt. „Osieck - moja mała, wielka ojczyzna”. Po gromkich oklaskach dla aktorów i reżysera filmu p. Jana Szajowskiego, wystąpił szkolny zespół „GAMA” w piosence pt. „Taki kraj”.  Z kolei głos przekazaliśmy zespołowi gminnemu „Kądziołeczka”, który rozśpiewał wszystkich pieśniami legionowymi. Na zakończenie przyszła pora na smaczną, gorącą grochówkę ugotowaną przez p. Annę Filipek i p. Katarzynę Korszeń-Skiba. Na deser można było poczęstować się ciastem upieczonym przez Koło Gospodyń z Osiecka i Grabianki.

          • SZKOŁA PAMIĘTA

          • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki- „Szkoła Pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. W ramach przedsięwzięcia młodzież odwiedzała miejsca pamięci, porządkowała groby, paliła znicze i wspominała osoby ważne dla lokalnej wspólnoty.

          • Pamiętamy!

          • Jak zawsze, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. W sobotę 21 października 2023 r. grupa uczniów z klas:  IV b, VI, VII i VIII pod opieką p. Bożeny Świderskiej uporządkowała Mogiłę Powstańców Styczniowych w natolińskim lesie i teren wokół niej. W pracach udział wzięła również absolwentka naszej szkoły Dominika Bąkowska oraz jak zawsze swoją pracą wsparła nas p. Joanna Barejko mama Kuby, ucznia klasy VI. Po zakończonej pracy na Mogile zapłonęły znicze i postawione zostały wrzosy. Dbanie o Mogiłę dla naszych uczniów jest sprawą honorową.   -  Bożena Świderska

          • Uroczyste ślubowanie pierwszaków

          • 27 października odbyło się ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły – Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości: pani Wójt Gminy Osieck Karoliny Zowczak, przedstawiciela policji pani Pauliny Harabin,  przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły. Na uroczystości gościliśmy również rodziców uczniów klas pierwszych,  ale nie zabrakło  też uczniów kl. 0, II i III z wychowawczyniami. Pierwszoklasiści stali się  pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

          • Wyjazdy do teatru

          • 26 października 2023r. klasa ósma pod opieką polonistki, p. Anny Przybysz i wychowawcy, p. Waldemara Szczepańskiego, pojechała do Garwolina na sztukę " Opowieść wigilijna " , będącą adaptacją prozy Dickensa. Narodowy Teatr Lektur z Wrocławia pokazał barwny i  ciekawy spektakl, przenosząc nas w świat dziewiętnastowiecznej Anglii. Dobra gra aktorska, interesujące kostiumy i niezwykłe efekty specjalne na długo pozostaną w naszej pamięci. Uroku dodawały świąteczne piosenki, które znamy z lekcji angielskiego. Czas minął nam szybko, chętnie wybralibyśmy się jeszcze raz. 

            27 października 2023r. klasa piąta " b" pod opieką polonistki, p. Anny Przybysz i wychowawczyni, p. Renaty Poredy - Piętki, pojechała do Garwolina na sztukę " Świat fantasy". Pod tym tajemniczym tytułem kryła się opowieść o hobbicie Bilbo Baginsie według prozy Tolkiena. Spektakl przeniósł nas w czarodziejski świat wyobraźni. Razem z elfami, trollami i  krasnoludami przeżywaliśmy niesamowite przygody. Szczególne wrażenie zrobił na nas smok i ogromny pająk poruszający się na imponujących szczudłach. Nie zapomnimy wystrzału z racy, który mocno wystraszył naszą koleżankę. Ogólnie - spektakl godny polecenia, bo zaraził nas magią teatru.

          • Uczniowie  klas VI i V pojechali do Łodzi

          • 17 października 2023 – dzień pełen wrażeń. Uczniowie  klas VI i V a uczestniczyli  w jednodniowej wycieczce do Łodzi. W Centrum Nauki i Techniki EC1 uczniów pochłonęły tajniki techniki i tajemnice otaczającego nas świata. W planetarium, w trakcie pokazu omawiane  były wybrane gwiazdozbiory widoczne nocą na jesiennym niebie. Mieliśmy możliwość zobaczyć najnowsze egzoplanety, kolizję dwóch galaktyk i inne ciekawostki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w łódzkim ZOO i Orientarium. Z faktami i ciekawostkami dotyczącymi mieszkańców ZOO i Orientarium zapoznała nas P. przewodnik. Po smacznym obiadku udaliśmy w drogę powrotną.  Do domu wróciliśmy zmęczeni ale z głowami pełnymi wrażeń i przeżyć.    -   Bożena Świderska

          • „Mikołaj Kopernik - Chłopiec, który sięgnął gwiazd”

          • Jednym z patronów 2023 r. jest Mikołaj Kopernik, w związku z tym, w dniu 2.10.2023r. klasa VI wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, którego organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku. Hasłem przewodnim spotkania było: „Mikołaj Kopernik. Chłopiec, który sięgnął gwiazd”. Uczniowie obejrzeli zewnętrzną wystawę fotograficzną dotyczącą życia i odkryć Mikołaja Kopernika, następnie w 360 stopniowej kapsule niczym kapsule czasu odbyliśmy podróż do Wszechświata, zwiedzieliśmy Układ Słoneczny. W świat Mikołaja Kopernika wprowadziła nas Pani Beata Olejniczak. Przewodnikiem na spacerze po Otwocku była Pani Katarzyna Popławska. Zwiedziliśmy jeden z najstarszych Świdermajerów, LO im. K.I. Gałczyńskiego oraz piękny park otwocki. Po powrocie ze spaceru czekał na nas poczęstunek. Bardzo dziękujemy Pani  Dyrektor PBP Annie Bielickiej  za zaproszenie, przemiłą gościnę i moc wrażeń, których mieliśmy możliwość doświadczyć.  -  Bożena Świderska

          • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

          • 12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klasy ósmej pod opieką polonistki, p. Anny Przybysz, oraz Szkolny Zespół Muzyczny "Gama" pod opieką nauczyciela muzyki, p. Andrzeja Burka. Piękne, kolorowe dekoracje wykonała nasza plastyczka, p. Agnieszka Hys.  -  Uroczystość zgromadziła na hali sportowej całą społeczność szkolną, na czele z p. Dyrektor, wszystkimi pracownikami szkoły i nauczycielami - emerytami. Gościliśmy także przedstawicieli władz gminnych: Panią Skarbnik Justynę Kamaszewską oraz Panią Ewelinę Rosłaniec - pracownika Referatu Oświaty, a także księdza Proboszcza, Krzysztofa Samsela.  -  Uczniowie zaprezentowali krótkie, humorystyczne scenki z życia szkoły. Później nastąpił poetycki koncert życzeń dla pracowników szkoły i nauczycieli - emerytów. Po życzeniach od Samorządu Uczniowskiego wręczono wszystkim drobne upominki. Na finał zagrał zespół, a Wojtek Bąk z klasy IIIa zaśpiewał piosenkę autorstwa p. A. Burka poświęconą nauczycielom pt. „Szkolny dzień”. Spotkanie podsumowała p. Dyrektor, Agnieszka Widłak, dziękując wszystkim pracownikom szkoły za codzienny trud i zaangażowanie; życząc radości i satysfakcji z pracy.

          • Sprzątamy świat!

          • 29 września pierwsza akcja Samorządu Szkolnego. Społeczność naszej szkoły, kl. 0-8 wraz z nauczycielami, brała udział w akcji "Sprzątanie naszego Świata", czyli Osiecka i okolic. Miło było nam gościć w naszych szeregach Panią Wójt - Karolinę Zowczak, która pomogła zorganizować ten dzień oraz młodzież ze Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem "Nie z tej Bajki" w Warszawie.

          • Wybieramy Samorząd Uczniowski

          • W dniu 22 września 2023 roku odbyła się w naszej szkole debata, na której bliżej poznaliśmy kandydatów startujących na przewodniczącego samorządu uczniowskiego.          W spotkaniu wzięli udział : wszyscy uczniowie, rada pedagogiczna i pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły.

            Kandydatami na przewodniczącego byli : Kamelia Jabłońska, Tomasz Sitkiewicz i Jan Szcześniak z klasy VIII oraz Maria Szcześniak z klasy VII. Głosowanie odbyło się 25 września 2023 roku. Następnego dnia komisja zliczyła wszystkie głosy z wyborów.

            WYNIKI:

            Tomasz Sitkiewicz - 105 głosów,

            Kamelia Jabłońska - 85 głosów,

            Maria Szcześniak - 14 głosów,

            Jan Szcześniak - 7 głosów.

            W dniu 27 września 2023r. zorganizowano apel, na którym Pai dyrektor przedstawiła społeczności naszej szkoły nowego przewodniczącego, którym został  Tomasz Sitkiewicz – uczeń klasy VIII.

          • Dzień Kropki

          • 15 września klasa 1b obchodziła "Dzień Kropki", czyli dzień wyobraźni, kreatywności, skupiania się na swoich pasjach. Tego dnia dzieci opowiadały w czym są dobre i czego mogą nauczyć swoich kolegów. Przy pomocy kolorowych kropek stworzyli jesienne drzewa ;-)

          • Rok Szkolny 2023/2024 rozpoczęty

          • 4 września 2023r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Tym razem miało ono nieco inny charakter. Pani Wójt i Rada Rodziców pożegnała odchodzącą  z funkcji dyrektora Szkoły  panią Hannę Barejko. Rozpoczął się więc nowy etap w historii  naszej placówki. Urząd Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osiecku  objęła pani Agnieszka Widłak. Wójt Gminy Osieck pani Karolina Zowczak i Rada Rodziców Szkoły serdecznie powitała nową panią Dyrektor.       Pani Dyrektor! Witamy i życzymy sukcesów w działaniach na rzecz społeczności szkolnej.

          • W 84 Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej

          • 1 września 2023r. minęła 84 Rocznica Wybuchy II Wojny Światowej.  Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach zorganizowanych przez Wójta Gminy Osieck podczas Mszy Świętej w kościele w Osiecku jak również na Apelu Pamięci przy pomniku poległych podczas II Wojny Światowej w parku w Osiecku.

    • Galeria zdjęć

        brak danych