• Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

          • Sztandar przekazany! Nagrody, dyplomy, wyróżnienia i podziękowania wręczone! Pozostaje Nam tylko wesoło i bezpiecznie spędzić wakacje, a absolwentom naszej szkoły życzymy samych sukcesów na nowej ścieżce edukacyjnej.

          • Polonez ósmoklasistów

          • Uczniowie klas ósmych wraz z zaproszonymi koleżankami i kolegami z klasy siódmej, krokiem dostojnym z pelną powagą żegnają podstawówkę Polonezem.

          • Szkoła Odkrywców Historii Regionalnej

          • 17.06.2023r. w parku przy szkole odbyły się zajęcia z zakresu regionalizmu. Przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Rudnika. Mogliśmy zobaczyć historyczny i współczesny wóz strażacki. O swojej działalności odpowiadały przedstawicielki z Kół Gospodyń Wiejskich w Grabiance i Pogorzeli. Zobaczyliśmy przepiękne zdjęcia przyrody prezentowane przez miłośników natury z Kościelisk, Czarnowca, Pogorzeli. Dowiedzieliśmy się wiele o walorach przyrodniczych Górek i Wójtowizny. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o dziejach Osiecka i obejrzeliśmy unikatowe historyczne zdjęcia z Natolina oraz przepiękne firanki zrobione na szydełku przez mieszkankę Kościelisk. Wszyscy goście otrzymali ozdobne serca i tytuł Przyjaciela Szkoły w Osiecku. W czasie uroczystości obejrzeliśmy pokazy tańców oraz przedstawienie o legendarnych dziejach Pogorzeli, a także wysłuchaliśmy informacji o powstaniu naszego regionu. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu i zatańczeniem belgijki.

          • Dzień Rodziny

          • Pod hasłem ”Święto Rodziny” społeczność uczniowska naszej szkoły uczciła  trzy święta: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. 1 czerwca  rodziny spędziły wspólnie czas.  Poprzez inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce uczniowie klas 0-III mieli sposobność okazania wdzięczności podczas akademii. Dziękowali za wszystko dobro płynące z rodzinnego domu. Rodzice również stanęli na wysokości zadania i przygotowali niezapomniane widowisko dla swoich pociech. Był to „Zbuntowany Czerwony Kapturek”. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni taką formą prezentu i nie kryli swojej radości. Cała uroczystość zakończona została słodkim poczęstunkiem. Uczniowie klas IV-VIII spędzili czas na boisku grając w piłkę nożną z podziałem na kierunek A i B. Wszystkie drożyny otrzymały słodycze,  a na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku z kiełbaską.

          • Wystawa fotografii

          • W ramach kontynuacji „Dnia Ziemi” zorganizowanego w szkole,  wystawa fotografii zatytułowana ”Osieck i okolice” oraz „Woda w przyrodzie” przygotowana przez klasy IA, VIIIA i VIIIB została udostępniona dla mieszkańców  Osiecka w Bibliotece Publicznej i Klubie Seniora.

          • Rajd rowerowy klasy szóstej

          • W środę, 31 maja o 8 rano szósta klasa wyruszyła rowerami spod szkoły w stronę Sobienek. Nasza trasa wynosiła około 20 km. W czasie tego dystansu opiekowała się nami P. Marta Żach  oraz P. Wanda Cieciuch. W połowie trasy mieliśmy postój, na którym spotkaliśmy się z leśniczym. Dowiedzieliśmy się o jego zawodzie. W czasie naszego rajdu jednemu z uczestników przebiła się opona. Wtedy zatrzymaliśmy się i część naszej klasy zbudowała szałas.   Podsumowując cały rajd, dużo dowiedzieliśmy się o lesie i pracy leśniczego. Mogliśmy się bardziej zintegrować oraz spędzić razem czas.

          • "Mali obrońcy przyrody" z Ia

          • W piątek klasa IA w ramach innowacji pedagogicznej "Mali obrońcy przyrody"  wraz z wychowawcom udała się do oczyszczalni ścieków w Osiecku, wyprawa miała na celu zaznajomienie dzieci ze sposobami oczyszczania ścieków w naszej gminie i dbania o ekologię. Dzięki wyprawie dzieci są świadome, że dbając o środowisko mogą sobie zapewnić lepszą przyszłość. 

          • Rok Wisławy Szymborskiej

          • Rok Wisławy Szymborskiej uczciliśmy warsztatami poetyckimi. Uczniowie tworzyli plakaty, ilustrujące jeden z wierszy poetki, wysłuchali recytacji jej utworów oraz ciekawostek z życia bohaterki uroczystości.

          • Lekturki na wieszaku

          • Uczniowie klas 3b  czytały samodzielnie w domu książkę Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Dzieci stworzyły lektury na wieszaku. Na wieszakach, koszulkach dzieci przypinały karteczki z rysunkami bohaterów, z informacją gdzie i kiedy miała miejsce akcja opowieści oraz z kolejnością wydarzeń. Było to bardzo pracochłonne, ale ta nowa, inna forma opracowania książki spodobała się wszystkim.

          • Żonkile pamięci

          • 19.04.1943r. wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Żydowscy bojownicy przeciwstawili się niemieckim okupantom. Znakiem pamięci o ich bohaterstwie są żółte żonkile. Uczniowie rysowali je, przywołując imiona żydowskich uczniów, którzy uczyli się przed II wojną światową w Osiecku. Wybrane klasy udały się również pod pomnik na osieckim rynku, by złożyć kwiaty i uczcić pamięć bohaterów i ofiar II wojny światowej.

          • Dzień Ziemi

          • W dniu 27.04.23 w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Korytarze były ozdobione tablicami ze zdjęciami z okolic Osiecka i z krajobrazami z wodą. Odbył się pokaz doświadczeń chemicznych dla klas 0-3. Doświadczenia wykonywali uczniowie z klas ósmych. Klasy 2a i 4b wystawiły spektakl pod tytułem "Bajka ekologiczna".

          • I dzień wiosny

          • W dniu 21 marca, celebrowaliśmy I dzień wiosny. Na początku spotkania wręczone zostały dyplomy i nagrody z wcześniej organizowanych konkursów: ortograficznego i recytatorskiego (wyniki we wcześniejszych relacjach)  oraz dyplomy i słodycze z akcji wolontariatu pod hasłem „Zbieramy korki dla Karolka”. W zbiórce, I miejsce zajęła klasa 3a (27,55 kg), II miejsce klasa 0a (23,1 kg), III miejsce klasa 2b (20 kg). Następnie klasycznie młodsze klasy przygotowywały razem z nauczycielami i starszymi kolegami Marzannę, która została spalona i pożegnana bez żalu nad pobliskim potokiem.

            Później czekało na nas więcej atrakcji, a mianowicie Wiosenna Rewia Mody 2023. Każda z klas od 0 do 8, przygotowywały swoje specjalne stroje na ten szczególny dzień. Każda z klas miała około 2-4 minut ma prezentację swojego stroju oraz ewentualnie scenki z nim związanej. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością. Niektóre stylizacje były naprawdę oryginalne i odważne. Właśnie o to chodzi w tym dniu, żeby choć na chwilę zerwać z szarością codzienności.

            W klasach młodszych rywalizacja była wyrównana. Każda z nich pięknie przygotowała swoje stroje. Jednak najbardziej zachwyciły wyglądem klasy:

            1b - która zajęła III Miejsce,

            1a - która zajęła II Miejsce,

            3a - która zajęła I Miejsce.

            Klasy starsze może bardziej niż na przebraniach skupiły się na samej prezentacji. Było dużo śmiechu, muzyki i kreatywności. Wybór był trudny ale Jury zdecydowało, że:

            III Miejsce - zajęła klasa 8a,

            II Miejsce - klasa 4a,

            Zwyciężyła - klasa 8b.

            Mamy nadzieję, że cała wiosna będzie mam dostarczała wielu pozytywnych przeżyć i emocji.

          • Pamiętajmy o nauczycielach!

          • Ze smutkiem zawiadamiamy, że 13. marca  zmarł  pan Antoni Tabisz – wieloletni nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku był kierownikiem Szkoły Podstawowej w Osiecku. Zawsze wracał tu z sentymentem, był obecny na każdym naszym szkolnym jubileuszu. Przeżył 84 lata. Spoczął w grobie rodzinnym na cmentarzu w Garwolinie - Społeczność szkolna

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • Między 6 a 12 marca 2023r. trwał w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mówię pięknie po polsku”. Wydarzenie wiązało się Dniem Języka Ojczystego i Dniem Poezji. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: klasy II – III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII.

            W kategorii klas II – III zaprezentowali się: Wojciech Bąk – II a , Marianna Kocyk – II a , Lena Lasocka – II a , Krzysztof Bocian – II b , Lena Fic – II b ,  Aleksandra Jobda – II b, Nina Macioszek – II b, Maja Gniadek – IIIa, Bartosz Julke – IIIa , Patrycja Sitkiewicz – IIIa, Małgorzata Czarnecka – IIIb, Anna Kalinowska – IIIb. Komisja konkursowa w składzie: p. Grażyna Szuchnik, p. Marzena Rędaszka, p. Jolanta Burek, p. Sylwia Jobda uznała, że aż trzy osoby zajęły egzekwo I  miejsce. Są to: Wojciech Bąk – II a,  Aleksandra Jobda – II b, Patrycja Sitkiewicz – III a.

            W kategorii klas IV – VI usłyszeliśmy wiersze w wykonaniu: Magdaleny Siwek – VI, Julii Miętus – V, Marii Szcześnak – VI, Barbary Wawer – IV b, Kacpra Grzegrzółki – IV b, Martyny Sitkiewicz – IV a, Magdaleny Kociszewskiej – IV a, Leny Szostak – IV b, Joanny Chomiuk – IV b, Bartłomieja Gwardeckiego – V. Komisja w składzie: p. Marta Żach, p. Wanda Cieciuch, p. Anna Przybysz za zwyciężczynię uznała Magdalenę Kociszewską z IV a.

            W kategorii klas VII – VIII wystąpili: Wiktoria Puczyńska – VIII b, Jan Szcześniak – VII, Michał Kalinowski – VIII b, Dominika Bąkowska – VIII a, Tomasz Sitkiewicz – VII, Karolina Witak – VII, Adrian Gniadek – VIII b, Julia Śliwka – VIII a, Karolina Bielińska – VIII b. Komisja w składzie: p. Hanna Barejko, p. Bożena Świderska, p. Anna Przybysz uznała, że I miejsce egzekwo zajęły: Wiktoria Puczyńska z VIII b i Julia Śliwka z VIII a.

            Dziękuję bardzo wszystkim recytatorom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu. Życzę wszystkim dalszych sukcesów.                      Organizator: Anna Przybysz

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny

          • Szóstego lutego, w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, został przeprowadzony w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasyV – VI, klasy VII – VIII. Udział wzięło 17 osób. Młodzi ludzie musieli poporawnie zapisać tekst dyktanda, dbając nie tylko o poprawność ortograficzną, ale także interpunkcyjną. Małym Mistrzem Ortografii, czyli zwycięzcą w klasach V – VI, został Mikołaj Kamaszewski z klasy V – uczeń p. H. Barejko. Mistrzem Ortografii, czyli zwycięzcą w klasach VII – VIII, została Dominika Bąkowska z klasy VIIIa – uczennica p. Marty Żach. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu. Dziękuję wszystkim uczestnikom i życzę powodzenia w przyszłych zmaganiach z ortografią i interpunkcją. Gratuluję zwycięzcom  -  organizator:  A. Przybysz

            WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

            KLASY V – VI

            1. Mały Mistrz Ortografii – Mikołaj Kamaszewski – kl. V
            2. Natalia Fic – kl. V, Maria Szcześniak – kl. VI
            3. Gabriela Krawczyk – kl. VI
            4. Julia Miętus – kl. V

             KLASY VII – VIII

            1. Mistrz Ortografii – Dominika Bąkowska – kl. VIIIa
            2. Jan Szcześniak – kl. VII
            3. Wiktoria Jałocha – kl. VIIIb
            4. Mateusz Gniadek – kl. VIIIb, Piotr Paduch – kl. VIIIa
            5. Karolina Gwardecka – kl. VIIIa, Maja Lemieszkiewicz – kl.VII
            6. Karolina Witak – kl. VII
            7. Julia Śliwka – kl. VIIIa
            8. Helena Szczypek – kl. VIIIa
            9. Konrad Grzegrzółka – kl. VIIIa
            10. Julia Gadomska – kl. VIIIa
          • Ferie rozpoczęte!

          • W karnawałowych strojach i tańcach klasy 0-VIII rozpoczęły ferie zimowe. Nie obyło się bez poczęstunku. W kasach 0-III to przede wszystkim własne, domowe  wypieki, zaś w starszych klasach dominowała pizza na zamówienie.

    • Galeria zdjęć

        brak danych